четвер, 14 вересня 2017 р.


УВАГА! 

Розпочинається запис на дистанційний курс "Дидактичні можливості платформи Міксіке" 
Курс проводиться працівниками навчально-наукової лабораторії і нноваційних педагогічних технологій Національного університету "Львівська політехніка" спільно з освітньою організацією Miksike (Естонія). Навчання першої групи планується на 1 листопада 2017 року. Учасникам навчання, які успішно завершать навчання, буде видано сетрифікат НУ "Львівська політехніка" та OU MIKSIKE (Естонія). Записатись на курс можна за посиланням . Прошу шкільних та обласних координаторів поширити інформацію серед педагогів навчальних закладів. На навчання також запрошуються всі, хто готовий спробувати нові педагогічні онлайн-інструменти.

понеділок, 14 серпня 2017 р.



Шановні колеги!
17 серпня 2017 року о 12:00 Інститут модернізації змісту освіти спільно з Громадською організацією «Інноваційні освітні технології» проводить Всеукраїнський вебінар «Конструктор LEGO як освітній ресурс 21 століття у початкових класах. Міжнародна програма FIRST LEGO League Junior». 

Учасники вебінару ознайомляться:
  • з конструктором LEGO як інноваційним інструментом реалізації компетентнісного підходу у початковій школі; 
  • з Всеукраїнським фестивалем «FIRST LEGO League Jr.» для дітей 6-10 років; 
  • з умовами гранту від Благодійного Фонду LEGO Foundation на який можуть подаватися загальноосвітні, позашкільні навчальні заклади державної форми власності тощо. 
До участі у вебінарі запрошуються педагоги позашкільних навчальних закладів, вчителі початкової школи, керівники навчальних закладів та зацікавлені особи.

Для участі та отримання матеріалів необхідно заповнити реєстраційну форму за покликанням: goo.gl/41Mst7


29 серпня 2017 року о 12:00 відбудеться вебінар для вчителів інформатики, математики, а також всіх тих, хто викладає у старших класах і прагне навчатися за найбільш інноваційними програмами.

Тема вебінару – «Як надихнути дітей до участі в наукових проектах з LEGO та роботами. Міжнародна програма FIRST LEGO League в Україні.»

На вебінарі ми:

– Познайомимо вас зі STEM-освітою та міжнародною STEM-програмою «FIRST LEGO League» для дітей 9-16 років

– Розповімо як можна долучитися до цієї програми та впровадити заняття по робототехніці з LEGO у вашому навчальному закладі

– Розкажемо про грант від Благодійного Фонду LEGO Foundation на який може подаватися будь-який навчальний заклад

Реєстрація за покликанням – goo.gl/dBkt7W

Для того, щоб взяти участь в вебінарі вам необхідно мати лише комп’ютер та доступ в інтернет. Якщо ви зареєструвались, то вам на пошту прийде посилання на сайт, де і відбудеться наша онлайн-зустріч!

Якщо у вас є запитання, звертайтесь за електронною адресою –t.stanishevskaya@fll.in.ua

Напередодні вебінару на зареєстровану електрону адресу учасника буде надіслано повідомлення з посиланням, за яким необхідно перейти для участі у вебінарі.

Джерело: http://firstlegoleague.org.ua/webinars-2017/

вівторок, 13 червня 2017 р.


Про те, як налагодити колективну взаємодію між учнями за допомогою інструментів Google і Trello і перетворити шкільний канал YouTube в цінний інформаційний ресурс читайте тут

Результат пошуку зображень за запитом "оголошення"

Навчальні програми 5-9 клас 2017

Шановні колеги! 

 Пов’язане зображенняШановні колеги!














Запрошуємо вас узяти участь в унікальній за своїм масштабом та географією події — І Міжнародному освітньому Інтернет-марафоні «Досвід освіти XXI сторіччя. Європейський контекст».
Уперше, на одній онлайн платформі в режимі нон-стоп 2 дні (20 і 21 червня 2017 року) перед вами виступатимуть керівник генерального освітнього департаменту Естонії, президент Міжнародної Асоціації директорів шкіл ICP, директори шкіл, учителі інформатики Естонії та Фіндяндії та ще багато інших іноземних колег. 
У вас є можливість від перших осіб дізнатися:
  1. у чому полягає секрет успішних реформ у системі загальної освіти Естонії та основні відмінності нинішньої системи від радянської;
  2. усі нюанси освітньої політики цих країн;
  3. про структуру, організаційні й технічні рішення е-школи;
  4. про цифрову підготовку шкільного вчителя.

Якщо ви зацікавилися, реєструйтеся вже зараз!



вівторок, 9 травня 2017 р.

Щодо планування роботи МО

Шановні колеги! 
Заповніть анкету (внизу блогу Анкетування вчителів МО) щодо планування роботи МО на 2017-2018 н.р.

3-4 травня на базі комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського» відбувся науково-практичний семінар «Особливості викладання навчального предмета «Інформатика» в основній школі та перспективи удосконалення його змісту». 
Усі виступи були присвячені питанням формування інформаційно-цифрової компетентності учнів як стратегічної задачі загальної середньої освіти.

пʼятниця, 17 березня 2017 р.


Шановні колеги!
Запрошуємо прийняти участь у вебінарах від видавництва "Ранок". Пропонуються теми:
5 квітня 2017 р.  12.00 - 14.00      -  Інформатика 2-4 класи. Навчальні проекти на уроках інформатики.    Конструювання алгоритмів.

23 березня 2017 р.  16-00 – 17-00   -  Інформатика. 9 клас. Презентація нового підручника для 9 класу

29 березня 2017 р. 12-00 – 14-00  -  Інформатика. 8 клас.  Алгоритми з повтореннями та розгалуженнями


вівторок, 14 березня 2017 р.

 Шановні колеги.

 Запрошуємо Вас взяти участь в обласному конкурсі огляду освітніх блогів "Педагогічна блогосфера"


з 10 березня до 10 квітня 2017 року триває онлайнова реєстрація на даний огляд за посиланням: https://goo.gl/forms/uEerkbXXGphCSz612 

субота, 11 березня 2017 р.

Шановні колеги! 
Сьогодні ми почали часто чути слова STEM-освіта, але не всі розуміють, а що то "воно таке". Про те, що потрібно поєднувати науки в школі, працювати на їх практичну направленість говорять вже давно, посилаючись на тести PISA та приклади Фінляндії, де вважають, що якщо молода людина вже на виході зі школи буде володіти актуальним запасом практичних знань з урахуванням всіх сучасних комп'ютерних технологій та навичками пошуку інформації,то можна очікувати, що вона принесе користь не тільки самій собі, а й державі.
Тому Чала Марина Станіславівна організувала та провела 9 березня вебінар на тему "Роль і місце інформатики в реалізації STEM-STEAM-STREAM освіти"
До вашої уваги презентація вебінару

четвер, 9 березня 2017 р.

Програма з інформатики очима практиків

Шановні колеги! 

Прийміть участь в обговоренні нової програми з інформатики.

Аматорський Ноїв ковчег виявився надійнішим, ніж побудований фахівцями «Титанік». Можливо, й аматорські пропозиції вчителів-практиків виявляться більш життєздатними, аніж витвори фахівців МОН. Пропонуємо ознайомитись з міркуваннями колективу однодумців – учителів інформатики щодо особливостей нової програми.
З ініціативи Міністерства освіти України зараз триває обговорення змін до навчальних програм для 5-9 класів. Завершився перший етап і настав час проаналізувати зауваження, яких до програми з інформатики набралося більше 600. Така активність учасників обговорення свідчить як про те, що інформатика є дуже затребуваним предметом у сучасній школі, так і проте, що чинні програми не відповідають викликам, які постають перед школою.
Однією з найкардинальніших і, разом з тим, найпродуктивніших ідей залишається утворення на основі шкільної інформатики двох незалежних предметів, які умовно можна назвати «Алгоритміка і програмування» та «Комп’ютерні технології». Проте малоймовірно, що в рамках Державного стандарту базової та середньої освіти такий підхід буде реалізовано. Залишається лише шукати оптимальний варіант поєднання технологічного і науково-математичного напрямків у рамках одного навчального предмета.
Це може здатися дивним, але серед пропозицій були й такі, що зводилися до мінімізації часу на вивчення «найосновнішої» з основ інформатики – програмування. Але дивно це лише на перший погляд. Десяток чи більше років панування в шкільній інформатиці «користувальницького» підходу дав свої плоди: середній вчитель (а іноді й випускник ВНЗ) «боїться» програмування. Це, звичайно, не може бути орієнтиром при формуванні нової програми, але врахувати цю проблему потрібно.

Як створити сайт (оновлена версія Google Sites)


Автор: Антоніна Букач

пʼятниця, 10 лютого 2017 р.


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС «КЕЙС-УРОКИ ЯК СУЧАСНИЙ ТРЕНД В ОСВІТІ»

Всеукраїнський конкурс «Кейс-уроки як сучасний тренд в освіті» проводиться за сприянням організації РЕФОБ та освітньої платформи 7W, а також за підтримки спонсора.

Якщо ви – вчитель освітнього закладу, якому небайдуже майбутнє наших дітей та який прагне внести свою частку в розвиток української освіти, у вас є така можливість. Просто зареєструйтеся – заповніть анкету учасника, проведіть в своїй школі кейс-урок, сфотографуйте проведення (3-5 знімків) та опублікуйте світлини на своїй сторінці у Фейсбуці (за відсутності такої можливості знімки потрібно надіслати в редакцію – info@edufuture.biz ). 

Переможці будуть обрані за допомогою системи Random та нагороджені такими подарунками:

1 місце – 3 комп’ютери для школи та планшет для вчителя-переможця

2 місце – планшет для вчителя-переможця

3 місце – книга «Образовательный взрыв» В.М. Співаковського з автографом

Згідно правил, обмежень по кількості проведення кейс-уроків у одній школі немає, тому – чим більше проведених кейсів, тим більше шансів на перемогу.

Період проведення конкурсу – з 1 лютого 2017 року по 20 травня 2017 року. Оголошення переможців відбудеться 25 травня 2017 року.

Зразок проведення кейс-уроку:



За матеріалами http://konkurs.edufuture.biz/main.html

неділя, 29 січня 2017 р.

Про проведення системи вебінарів "Проектування навчального процесу і навчального середовища"

Шановні колеги!

До Вашої уваги: в другу середу кожного місяці науково-методична лабораторія інформатики та методики викладання технологій навчання проводить вебінари з актуальних питань методики викладання шкільного курсу інформатики.

Теми вебінарів визначаються відповідно до запитів освітян (http://itkrvg.blogspot.com/2016/06/blog-post.html#.WI4zNFOLRdh)
Вебінар "Дистанційне навчання інформатики", який відбувся 10 січня, доступний за посиланням:  https://www.youtube.com/watch?v=M-SmZ07H-ek&feature=youtu.be
Посилання для реєстрації на вебінар "Методичні особливості вивчення змістової лінії "Алгоритмізація і програмування" в шкільному курсі інформатики", що буде проводитись 8 лютого,  https://goo.gl/uVpImd  

четвер, 12 січня 2017 р.

Видавництво "Ранок" в рамках Інтерактивної школи творчого вчителя проводить зимову сесію вебінарів з 16.01 по 28.01.2017 року


Програма вебінарів тут

неділя, 8 січня 2017 р.

Сьогодні візуалізація навчально-виховного процесу займає в освіті велике значення. До вашої уваги 2 програми для створення відеоскрайбінга.
Відеоскрайбінг - це відеоролики, в яких відображається процес малювання певних графічних символів і тексту, супроводжуваний закадрового промовою.
Більш детальніше за адресою: http://www.eduneo.ru/712-2/